Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:184/18337 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
pobyt na obozie wg programu, wybierz miasto wyjazdu/powrotu, Transport autokarem, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

FRANCJA - LANGWEDOCJA ROUSSILLON

Obóz młodzieżowy

OPIS

LANGWEDOCJA- ROUSSILLON pełna życia kraina w południowo-wschodniej Francji, nad Morzem Śródziemnym. Region ten jest wymarzonym miejscem na letni wypoczynek. Wspaniałe piaszczyste plaże, tajemnicze zamki katarów, średniowieczne miasteczka, romańskie kaplice, dostarczą turystom niezwykłych wrażeń.

ZAKWATEROWANIE

CAMPING MAR ESTANG**** - luksusowy camping położony 100m od pięknej, piaszczystej plaży,obok rezerwatu przyrody. Tylko 10 minut jazdy dzieli camping od stolicy regionu Perpignan a niecała godzina jazdy od Hiszpanii. Camping posiada wyjątkowo bogatą infrastrukturę: park wodny składający się z 3 basenów w tym jeden kryty, 3 zjeżdżalnie, 2 jacuzzi, 2 brodziki, teren do gry w petanque, teren multisportowy, korty tenisowe, sala fitness, plac zabaw dla dzieci, stoły do tenisa, dyskoteka, centrum handlowe: sklep, piekarnia, artykuły plażowe i prasa, pralnia, restauracja i bary, gabinet lekarski, kosmetyczka i fryzjer. Na campingu prowadzone są liczne animacje: dyskoteki, aquagym, nauka tańca, możliwość uczestnictwa w zajęciach klubu młodzieżowego prowadzonego przez francuskich animatorów. Camping zobacz na stronie: www.marestang.fr

Młodzież mieszka w 6 osobowych mobil-homach z pełnym węzłem sanitarnym, z dwiema wydzielonymi sypialniami, /w jednej łóżko podwójne, w drugiej 2 łóżka pojedyncze/ oraz miejscami do spania w salonie. Łazienka z kabiną prysznicową i WC. Aneks kuchenny jest w pełni wyposażony. Na zewnątrz drewniany taras ze stołem i krzesłami.

UWAGA: na miejscu pobierana jest kaucja zwrotna za domki - 20 €/osoby. Jeżeli domek nie zostanie posprzątany, lokatorzy zobowiązani są do zapłaty za sprzątanie - 80 €/za domek.

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie /kuchnia polska/. Świadczenia rozpoczynają się obiadem i kończą się obiadem. Prowiant na drogę powrotną

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd na trasie Polska, Czechy, Niemcy, Francja.
2 dzień
Przyjazd na kemping, zapoznanie się z okolicą, zakwaterowanie.
3 dzień
Poranny jogging. Po śniadaniu wyjście na plażę - kąpiele w morzu, siatkówka plażowa. Po obiedzie zawody piłki nożnej , koszykówki i tenisa stołowego. Wieczorem koncert z muzyką na żywo na kempingu.
4 dzień
Po śniadaniu dla chętnych zajęcia sportowe : aquagym na basenie, siłownia lub fitness. Dla pozostałych uczestników wyjście na plażę. Po obiedzie wycieczka do Collioure małe katalońskie miasteczko, gdzie wody Morza Śródziemnego łączą się z górskim pasmem Pirenejów, wszystko to razem tworzy niesamowity klimat tego miejsca, który w swoich pracach uwiecznili tacy artyści jak Picasso, Derain, Dufy, Chagall, Matisse czy Marquet. Wieczorem dyskoteka na kempingu.
5 dzień
Poranny jogging. Po śniadaniu zawody pływackie i animacje na basenie. Po obiedzie fakultatywnie Wakepark, dla pozostałych wyjście na plażę, - konkurs rzeźby w piasku. Wieczorem piesza wycieczka do centrum miasteczka.
6 dzień
Poranny jogging. Po śniadaniu konkurs gry w petanque /francuska gra w kule/, następnie mistrzostwa w zjazdach na zjeżdżalniach wodnych oraz animacje na kempingu. Po obiedzie wycieczka do Perpignan - miasta zarówno francuskiego jak i katalońskiego, zwiedzanie : Stare Miasto, Cytadela, Plac de la Loge, Ratusz Miejski, katedra Św. Jana z Campo Santo. Czas na zakupy w centrum handlowych . Wieczorem kurs tańca prowadzony przez francuskich animatorów, następnie dyskoteka w klubie na kempingu.
7 dzień
fakultatywna wycieczka do Barcelony. Dla osób, które zostają zajęcia na plaży i basenie oraz w Klubie Nastolatka.
8 dzień
poranny jogging. Po śniadaniu aquagym na basenie i kempingowe zawody sportowe dla wszystkich chętnych. Po obiedzie fakultatywnie Wakepark, dla pozostałych warsztaty muzyczne i teatralne organizowane przez francuskich animatorów w Klubie Nastolatka. Na zakończenie turnusu wieczorny , specjalny spektakl grupy animatorów w amfiteatrze.
9 dzień
Odpoczynek, zabawy, korzystanie z infrastruktury kempingu, plażowanie. Po obiedzie, około godz. 17.00 wyjazd z kempingu - przejazd w kierunku Włoch.
10 dzień
Przyjazd do Włoch. Całodzienna zabawa w parku rozrywki Gardaland /wstęp dodatkowo płatny ok. 26 euro - opłata obowiązkowa/. Dalsza jazda przez Włochy, Austrię.
11 dzień
Przejazd przez Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.

WARSZTATY JĘZYKOWE
W trakcie jednego z turnusów dla wszystkich chętnych, na kempingu będą odbywać się zajęcia teoretyczne i praktyczne z języka francuskiego z polskim lektorem. Nauka języka odbywać się będzie 1 x dziennie po 60 minut lub 2 x dziennie po 30 minut (w sumie 7 godzin), prowadzone przez polskiego lektora. W programie warsztatów:
· realizacja zagadnień gramatycznych, fonetyka, leksyka, konwersacje
· dodatkowe zajęcia z historii i cywilizacji regionu Languedoc-Rousillon
· gry i zabawy w języku francuskim
· indywidualne konsultacje z nauczycielem
· aktywna nauka języka - uczestnicy będą w trakcie zajęć zobowiązani do zdobycia informacji w kiosku, na targu, recepcji, w kawiarni, u przechodniów…
· przegląd codziennej prasy francuskiej
· tworzenie gazetki obozowej w j.francuskim

TRANSPORT

AUTOKAR o podwyższonym standardzie (WC, barek, video, klimatyzacja).
Dopłaty do miejsc wsiadania (obowiązkowo) KATOWICE,KRAKÓW - bez dopłat; CZĘSTOCHOWA 70 pln; KIELCE 90 pln; LUBLIN 140 pln; ŁÓDŹ 110 pln; OPOLE 100 pln; POZNAŃ 140 pln; RADOM 100 pln; RZESZÓW 110 pln; TARNÓW 90 pln; WARSZAWA 120 pln; WROCŁAW 110 pln
UWAGA:
1. Na trasach antenowych możliwy transport samochodem osobowym, mikrobusem, Polskim Busem lub autobusem klasy turystycznej
2. Wszystkie autobusy przyjeżdżają do Katowic lub Krakowa, gdzie następuje przesiadka do autokarów jadących docelowo
3. Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi lub kolejkami na granicy, co może wiązać się z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych
4. Zbiórka uczestników na 15 minut przed odjazdem
5. W przypadku zbyt małej frekwencji (min. 6 osób) na trasach antenowych biuro może zaproponować inny transport lub odwołać połączenie antenowe

FAKULTETY

Wycieczka autokarowa do BARCELONY, w programie wycieczki: Las Ramblas, Montjuic, Sagrada Familia, stadion Camp Nou /dla chętnych wejście na stadion i do muzeum klubu - płatne dodatkowo ok. 20 €/, na koniec - Magiczne fontanny” - nocny pokaz kolorowych , tańczących fontann do rytmów muzyki. Cena wycieczki 35 €.
WAKEPARK - Park sportów wodnych na jednym z przybrzeżnych jezior w miejscowości Barcares.Wyciąg zbudowany jest na planie zamkniętego pięciokąta o długości 900metrów. Do wyboru wakeboard, narty wodne, kneeboard, wakeskate. Cena 18 €.

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie AXA - KL (10000 Euro), NW (2000 Euro), bagaż (200 Euro)
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UBEZPIECZENIE DOBROWOLNE

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 2,8 %

UWAGI

Na miejscu pobierana jest kaucja zwrotna za domki (20 €/osoba). Jeżeli domek nie zostanie posprzątany, lokatorzy zobowiązani są do zapłaty za sprzątanie (80 €/domek). Na basenie na kempingu chłopców obowiązują kąpielówki (szorty niedozwolone). Wycieczka fakultatywna do Barcelony .realizowana przy min. 30 osobach chętnych (płatna na miejscu).Wyjazd do Wakeparku realizowany przy min. 15 osobach chętnych (płatne na miejscu). Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
CzęstochowaMcDonald's - stacja BP przy trasie E7514:30
KatowiceMcDonald's - stacja BP, ul. Ofiar Katynia 516:00
Kielcezatoczka przy dworcu PKP11:45
Krakówul. Reymonta - parking przed stadionem Wisły14:00
Lublinal. Zygmuntowskie (hala MOSIR)08:00
ŁódźŁódź Kaliska - parking od al. Włókniarzy12:00
Opoleróg ul. Krapkowickiej i Pruszkowskiej - Orlen17:30
Poznańul. Solna, parking przed hotelem Ikar15:30
RadomMcDonald's, stacja Statoil przy trasie E7710:00
Rzeszówul. Pułaskiego - ROSiR11:00
Tarnówparking przed hotelem Tarnovia12:30
Warszawaul. Niemcewicza 17 - dawniej hotel Harctur09:30
Wrocławparking przy Aqua Parku - ul. Petrusiewicza19:30

Atrakcje

świadczenia

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny