Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:182/18337 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
pobyt na kolonii wg programu, Dojazd własny WYBIERZ MIASTO JEŚLI AUTOKAR, ubezpieczenie NNW (5 tys. zł),, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, PROMOCJA First Minute 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

DUSZNIKI ZDRÓJ

obóz młodych odkrywców -Na tropie Złotego Pociągu” 8-12 / 13-17 lat

OPIS

DUSZNIKI-ZDRÓJ - miasteczko idealne dla ludzi gotowych na interesujące przeżycia. Każdy, kto pragnie oderwać się od pełnego napięć życia codziennego z pewnością będzie mógł atrakcyjnie wypocząć w tym malowniczym kurorcie.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny Stalowy Zdrój położony na obrzeżach Dusznik Zdroju w otoczeniu lasu iglastego. Pokoje 3, 4 - osobowe z łazienkami oraz typu studio (2+3) z łazienkami. Na miejscu Free Wifi, jadalnia, kawiarnia, tenis stołowy, bilard, boisko sportowe, własny parking. Teren ogrodzony, monitorowany, o powierzchni 2 ha z przepięknym ogrodem

WYŻYWIENIE

trzy posiłki dziennie + podwieczorek w stołówce (śniadania i kolacje - bufet, obiady serwowane) na miejscu oraz suchy prowiant na powrót.

PROGRAM

ZOO SAFARI Dvur Kralove Unikalny, jeden z największych w Czechach Ogrodów Zoologicznych, położony na terenie ponad 60 ha. Znajdziemy tu wiele ciekawych ekspozycji w pawilonach: Zwierząt Drapieżnych (lwy, tygrysy), Ptasi Świat, Świat Dinozaurów, Świat Flamingów, Okapi, Małpy, Orangutany, Wodny Świat, Świat Słoni i wiele innych. Jednak największą atrakcją jest Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają liczne zwierzęta kopytne: różnego rodzaju antylopy, bawoły i zebry! Po tej części ogrodu poruszamy się piętrowym autobusem i z jego pokładu oglądamy zwierzęta.
Na tropie Złotego Pociągu - wypad w Góry Sowie i Wałbrzyskie. Odkryjemy Podziemne Miasto Osówka - największą część legendarnego kompleksu Riese wybudowanego przez Niemców pod koniec II Wojny Światowej i kryjącego do dziś mroczne tajemnice. Zawitamy do Zamku Książ - największego zamku na Śląsku i trzeciego pod względem wielkości zespołu rezydencjonalnego w Polsce, w którego sąsiedztwie znajduje się przypuszczalnie słynny -Złoty Pociąg” ukryty przez Niemców. Może My go odkryjemy ?
Odkrywamy Podziemia - wycieczka do Kłodzka - odkryjemy mroczne podziemne korytarze Twierdzy Kłodzkiej powstałej w XVII w. Będziemy uczestniczyć w krótkim szkoleniu artyleryjskim zakończonym wystrzałem z armaty, poczuć zapach czarnego prochu, usłyszeć niesamowity huk, zobaczyć rozbłysk spalanego prochu. Nasi artylerzyści gwarantują wystrzałowe doznania! Zwiedzimy most Św. Jana w Kłodzku nawiązujący swoją architekturą do praskiego mostu Karola.
Odkrywcze wycieczki piesze: Góry Stołowe - wycieczka piesza do Parku Narodowego Gór Stołowych - wejdziemy na najwyższy szczyt pasma Szczeliniec Wielki zaś Błędne Skały odkryją przed nami swoje labirynty Po drodze odwiedzimy Czermną gdzie znajduje się Kaplica Czaszek. Torfowisko pod Zieleńcem - wycieczka do rezerwatu torfowiskowego. Miejsce to przyciąga pięknymi krajobrazami oraz wspaniałą florą. Do Schroniska Pod Muflonem położonego na stokach Ptasiej Góry górującej nad Dusznikami.
Duszniki Zdrój: spacer po uzdrowisku - park zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych, Muzeum Papiernictwa, Rynek, Dworek Fryderyka Chopina, piękna kolorowa fontanna podświetlana po zmroku.
Aquapark w Kudowie: zajrzymy do Kudowy aby popluskać się 2 godziny w największym w okolicy Aquaparku: poza pełnowymiarowym basenem pływackim do dyspozycji jest także brodzik dla dzieci, 92-metrowa zjeżdżalnia, jacuzzi, basen rekreacyjny z masażami, gejzerami i sztuczną rzeką.
Wesołe wieczorki: dyskoteki, ognisko z konkursem -śpiewać każdy może”, zabawy i konkursy z nagrodami: chrzest kolonijny, piżama party, konkurs fryzur i makijażu,
Gry i zabawy terenowe : budowa szałasów, nauka rozpalania ogniska, podchody terenowe, nauka poruszania się w terenie bez mapy i kompasu ? (z odznaką sprawności), biegi na orientację, budowanie tam na potoku.
Spartakiada Sportowa: turniej piłki siatkowej, turniej piłki nożnej, turniej badmintona, wielobój sprawnościowy, bieg 60m pod górę, turniej gry w ping-ponga, turniej skoków na skakance.

TRANSPORT

Autokar lub Dojazd własny
Wyjazdy bez dopłat z miast: Łódź, Wrocław, Sieradz. Z pozostałych miast przejazd realizowany przy min. 4-6 os. autokarem, busem, Polskim Busem, samochodem lub PKP - miejsca rezerwowane: z Warszawy + 80 zł, Kielc + 80 zł, Radomia + 80 zł, Lublina + 100 zł, Poznania + 150 zł, Katowic + 100 zł, Piotrków Tryb. + 60 zł, Częstochowy + 80 zł, Skierniewic +80 zł, Radomska + 80 zł, Krakowa + 100 zł, Szczecina + 180 zł, Gdyni + 180 zł, Gdańska + 180 zł, Torunia + 180 zł, Bydgoszczy + 180 zł. Dojazd własny - zniżka 70 zł.

FAKULTETY

ADRSPACH SKALNE MIASTO + 40 zł (płatne w biurze lub na miejscu) i 100 KĆ (płatne na miejscu): odkryjemy przepiękny labirynt Skalny w Czechach stanowiący rezerwat przyrody, na własne oczy zobaczycie z piaskowca wyrzeźbiony prawdziwy cud natury. Tu natura stworzyła najróżniejsze formacje skalne o fantastycznych kształtach. Dodatkowo czeka nas podróż łodzią po jeziorze o długości ok. 300m. oraz wodospad (19 m.) rzeki Metuje.
ODGRYWAMY ZŁOTĄ PRAGĘ - wycieczka do stolicy Czech + 90 zł (płatne w biurze lub na miejscu) i 250 KĆ (płatne na miejscu): zwiedzanie wzgórza zamkowego praskich Hradczan - Katedra Św. Wita, Zamek Królewski, Bazylika Św. Jerzego. Spacer przez Małą Stranę do Mostu Karola- jednej z głównych atrakcji Pragi. Następnie spacer po Vaclawskim Namesti - miejscu najsłynniejszych praskich demonstracji, marszów i zebrań publicznych, Brama Prochowa, Dom Miejski, Wieża Ratuszowa z zegarem -Orloj”, udział w spektaklu na Krizikovej Fontannie z efektami świetlnymi, muzyką, baletem.

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie NNW Signal Iduna
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UBEZPIECZENIE DOBROWOLNE

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 2,8% ceny imprezy

UWAGI

Należy ze sobą zabrać: wypełnioną kartę kwalifikacyjną, wygodne obuwie do pieszych wycieczek, mały plecak, kurtkę ortalionową, nakrycie głowy od słońca, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy i ręcznik kąpielowy. Przy zagranicznych wycieczkach wymagany jest paszport lub dowód. Fakultety odbywają się przy min. 10 uczestnikach. Aktualne godziny zbiórek i wyjazdów dostępne na 7 dni przed wyjazdem. Osoby korzystające z antenki PKP obowiązkowo muszą posiadać ważną legitymację szkolną.

UWAGI DOTYCZĄCE TRANSPORTU

1. Dojazdy antenowe mogą odbywać się innym środkiem transportu niż wyszczególniony jako główny w ofercie (antena mikrobusem, PKP - rezerwacja miejsc siedzących lub samochodem osobowym pod opieką wychowawcy - konwojenta). Docelowo uczestnik dojazdu antenowego dociera bezpośrednio do ośrodka lub dosiada się do autokaru docelowego.
2. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi, co może wiązać się z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych i miejscach wyjazdu.
3. Zbiórka uczestników na 20-30 minut przed planowanym odjazdem.
4. W przypadku zbyt małej frekwencji na trasach antenowych biuro może odwołać połączenie antenowe na 7 dni przed wyjazdem.
5. Dojazdy antenowe realizowane przy min. 4-6 uczestnikach.
6. Potwierdzenie miejsc i godzin wyjazdów najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezęDojazd na imprezę
BydgoszczPKP Bydgoszcz Główna - peronDo potw.Do potw.
CzęstochowaParking przy McDonalds, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem podróży06:30ok. 21:00
GdańskDW PKP Gdańsk Główny - peronDo potw.Do potw.
GdyniaDW PKP Główna - przed wejściem głównymDo potw.Do potw.
KatowiceStacja BP-McDonald przy hotelu Campanille, Al. Górnośląska, autostrada A4 (k.Wrocław)05:30ok. 22:15
KielcePlac Niepodległości 1, parking przed Dworcem PKP06:30ok. 21:00
KrakówParking przed Stadionem Wisły, ul. Reymonta04:00ok. 23:45
LublinParking przy Hali Sportowej - Al. Zygmuntowskie04:00ok. 23:00
ŁódźUl. Karskiego - parking dla autokarów przy CH Manufaktura09:00ok. 18:00
Piotrków TrybUl. Sikorskiego 43, stacja "Huzar" przy zjeździe do miasta z trasy DK108:00ok. 19:30
PoznańDW - PKP Poznań Główny - peronDo potw.Do potw.
Radomul. Wernera 52, stacja benzynowa Lukoil-McDonalds07:30ok. 20:30
RadomskoStobiecko Szlacheckie - stacje paliw przy DK1 (436km), zgodnie z kierunkiem podróży07:30ok. 20:00
Sieradzul. Sienkiewicza 15, Stacja benzynowa BP10:15ok. 17:00
SkierniewiceStacja paliw Bliska, Sierakowice Prawe 138a, droga krajowa nr 7007:30ok. 20:00
SzczecinDworzec Główny PKP - przed głównym wejściemDo potw.Do potw.
Warszawaul. Niemcewicza 17, zatoczka dla autokarów06:30ok. 21:00
WrocławUl. Karkonoska 63, Stacja benzynowa BP13:00ok. 15:00

Atrakcje

świadczenia

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny