Oferta

WYCIECZKA DO AUSTRII. Oberndorf - Bischofshofen - Bad Hofgastein - Hohenwerfen - Golling

Salzburg Salzburg Austria
Transport:Autokar
Wyżywienie:Wg programu
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:96/18337 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Pobyt 1 uczestnika na wycieczce szkolenej 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

PROGRAM

1.dzień
Podstawienie autokaru o godz. 4.00, spotkanie z pilotem, przejazd przez Czechy - przerwa na zwiedzanie przepaści Macochy. Dalsza podróż do Austrii, w drodze wizyta w kaplicy Cichej Nocy w Oberndorf; przyjazd do Bischofshofen zakwaterowanie, obiadokolacja.
2. dzień
Śniadanie.
Przejazd wysokogórską drogą alpejską, wybudowaną w latach 1930-1935, chociaż już od średniowiecza prowadził tamtędy szlak handlowy pomiędzy Włochami i Niemcami. Po krętej, aczkolwiek niesamowicie widokowej drodze można zaobserwować zmieniającą się warstwami szatę roślinną oraz poczuć malejące ciśnienie atmosferyczne. Co kilka kilometrów znajdują się punkty widokowe i restauracje.
Po drodze znajdują się :
• zapierające dech krajobrazy, przepiękne wodospady, spiętrzone jeziora górskie, niespotykana szata roślinna,
• zwiedzanie Alpejskiego Muzeum Przyrodniczego, w którym znajduje się stała ekspozycja fauny i flory górskiej prezentowana multimedialnie,
• Franz-Josephs-Hoehe, punkt widokowy (parking, ławeczki dla turystów, wieża obserwacyjna z lornetami), z którego widać najwyższy szczyt Alp Austriackich - Grossglockner 3798 m. n.p.m. oraz najdłuższy we wschodnich Alpach, mierzący 10 km lodowiec, do którego można zjechać w dół kolejką szynową aby pospacerować po jęzorze lodowym,
• podczas całej trasy towarzyszą kozice górskie i świstaki (niestety o tej porze roku mogą już spać).
Na zakończenie wizyta w alpejskich termach w Bad Hofgastein.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3. dzień
Śniadanie w hotelu, zwiedzanie największej na świecie jaskini lodowej Eisriesenwelt , zwiedzanie zamku Hohenwerfen, a następnie na dziedzińcu zamkowym widowiskowy pokaz ptaków drapieżnych. Przejazd do Golling - obejrzenie wodospadu Gollinger Wasserfall.
4. dzień
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, zwiedzanie kopalni soli Hallein, której historia sięga czasów Celtów, a wydobycie soli odbywało się już 4500 lat temu. Do kopalni wjeżdża się specjalną kolejką szynową, zwiedzanie odbywa się pieszo. Na początku prezentowany jest krótki film wprowadzający w dzieje kopalni i wydobycie soli. Szczególnie ciekawe są różne wykopaliska archeologiczne, których największą atrakcją jest zmumifikowane w soli ciało człowieka. Zwiedzanie dodatkowo uatrakcyjniają: - przejażdżka pod ziemią łodzią po wyrobisku ze specjalnym podkładem muzycznym i efektami świetlnymi, - pochylnie, po których zjeżdża się na siedząco w dół z poziomu na poziom.
Spacer po Salzburgu - mieście urodzin Mozarta, umieszczonym na liście UNESCO, wjazd kolejką do twierdzy - zwiedzanie.
Kontynuacja podróży do Polski, powrót w godzinach wieczornych

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie TU AXA Polska (NNW 5000 Euro, KL 10000 Euro, Bagaż 200 Euro)

UWAGI

Z uwagi na warunki pogodowe kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Cena skalkulowana dla 40-45 uczestnikiów + 3 opiekunów

Atrakcje

świadczenia

CENA ZAWIERA: transport autokarem, zakwaterowanie (3 noclegi) w hotelu w Bischofshofen, pokoje 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie - śniadania w formie bufetu, kolacje serwowane, program według oferty, opiekę pilota na całej trasie, miejscowych przewodników, ubezpieczenie TUiR AXA S.A. (KL, NNW, bagaż)

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

dni typ cena od osoby miejsca Uwagi
4 katalogowa 489 PLN zamów
Powiększ mapę